Akçansa Çevre ve Kalite Laboratuarı
Kalite Politikası

Liderliğimiz ve güçlü büyümemizin verdiği güvenle yarına farklı bakabiliyoruz.

Laboratuvarımız Firma içi ve dışı müşterilerimiz için Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olan standart metotlara göre ve mümkün olan en kısa sürede, ekonomik olarak, tarafsızlık, bağımsızlık, dürüstlük, gizlilik ve güvenilirlik ilkelerini esas alarak teknolojik ve metotların gerektirdiği tüm cihaz ve ekipmanları kullanarak, eğitimli ve nitelikli personeli ile gerçekleştirmeyi ilke edinmiştir.

Bu doğrultuda TS EN ISO/IEC 17025 standardına uygun olarak oluşturulmuş olan laboratuvar kalite yönetiminin etkinliğini gözden geçirmek ve sürekli iyileştirmek için faaliyetlerde bulunmak tüm laboratuvar yönetimi ve personelimizin önceliğidir.

Laboratuvar Yönetimi Kalite Politikası
Laboratuvar Yönetimi Kalite Politikası

Laboratuvarımızda gerçekleştirilen deneylerinin sonuçlarının sağlıklı olması için gereken uygun çevre şartları, uygun teçhizat kullanımı, teçhizatın doğruluğu (kalibrasyon), nitelikli personel istihdamı, sürekli göz önünde bulunduracağımız ilkelerdir.

Deney çalışmalarında görev alan bütün laboratuvar personeli kalite dökümantasyonu, techizatlar ile ilgili eğitimleri, politika ve prosedürleri yaptıkları işlerde uygulamaları gerekliliğinin bilincindedir.

Gelişen teknolojileri yakından takip ederek daha gelişmiş deney techizatlarına sahip olmak, iç ve dış müşterilerimize müşteri memnuniyeti ilkesi doğrultusunda daha sağlıklı ve hızlı deney hizmetleri sunmak, deneylerde tarafsız ve şeffaf olmak, şirket yönetimimiz ve laboratuvar çalışanlarımız için vazgeçilmez olgudur.